Santral Kurulum

HİZMETLER / Santral Kurulum

Beton Santralleri müşteriden aksi bir istek gelmediği sürece imalatçı firma tarafından kurulur. Kurulum aşamasında imalatçı firma ile ortak bir çalışma ile  desteğimiz kurulum aşamasında başlamaktadır. Bu aşamada kullandığımız yol haritası şu şekildedir;

Firmanın beton santralini kuracağı alan ile ilgili önceden çalışma yapılır ve  firmaya bir yerleşim planı yollanır. Müşteri bu plana göre beton attıktan sonra aşama aşama santral montajına başlanır. Bir beton santrali kurulumu, ana şasenin montaj işlemi ile başlar. Beton santralinin çeşidine göre, kurulacağı yere demonte şeklinde gönderilebilmektedir. Beton santralinin montajı tamamlandıktan sonra santral beton ayaklarının üzerine bir vinç yardımı ile yerleştirilir. Beton Santrali ayaklarında bulunan ankrajlar santralin betona sabitlenmesinde kullanılır. 

Daha sonra silolar beton projesine göre atılmış olan beton ayakların üzerine yerleştirilir ve betona sabitlenir. Çimentonun beton santraline aktarımını sağlayan helezonlar silo santral arasına uygun açılarla bağlanır. Beton Santrali ana şase betonu ile silo betonu arasındaki mesafe beton planında firmaya gönderilmiştir. 

Agrega bunkeri ve agrega besleme bandı da aynı şekilde beton zeminin üzerine yerleştirildikten sonra yerleşim tamamlanmış olur. Daha sonra santralde kullanılan tüm loadcellerin kalibrasyonları yapılır. Otomasyon sistemi kontrol edilir ve santral ilk çalışma için hazır hale getirilir. Denemeler yapıldıktan sonra santral hazır beton üretimi için hazır haldedir. 

Bu aşamadan sonra Beton santrali müşteriye teslim edilir. 

REFERANSLARIMIZ